Haber

RTÜK protestosunda 10 gözaltı

İzmir’de Radyo Televizyon Üst Kurulu’nu (RTÜK) protesto etmek isteyen gruba polis müdahale ederek 10 kişiyi gözaltına aldı. RTÜK, İstanbul Aile Vakfı’nın düzenlemeyi planladığı “LGBT propagandasına son” toplantısına ilişkin duyurunun televizyon kanallarında kamuya açık alanda yayınlanmasına karar verirken, İzmir Valiliği de karara karşı protesto gösterisini yasakladı.

İzmir Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “LGBTİ Fobisi Olan Devlet Yapılarına Karşı Sesimizi Yükseltiyoruz!” LGBTİ (Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans ve İnterseks) örgütlerinin bu isim altında etkinlikler düzenlemek istediği anlaşılıyor. Genel ahlaka aykırı tutum ve davranışlar içeren bu tür faaliyetlerin toplum nezdinde tepkiye yol açması, yapılması talep edilen faaliyetlere karşı radikal görüşlü bazı kişi ve grupların tepki göstermesi mümkündür. .

Valilik açıklamasında, “Yürütülmesi amaçlanan faaliyetlerin her türlü provokasyon ve harekete açık olduğu, farklı görüşteki grupların bir araya gelmesiyle meydana gelebilecek olaylarla kamu huzurunun ve genel düzeninin bozulabileceği” öne sürüldü. toplum.” “Kişisel dokunulmazlığın korunması, tasarruf güvenliği, genel sağlık ve ahlak ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin zayıflatılabileceği değerlendirilmektedir.”

İzmir Valiliği, protesto hareketinin yasaklandığını açıklayarak, “Bu nedenle kamu yararının ve genel düzenin devamını sağlamak, hata yapılmasını önlemek, genel sağlığın, genel ahlakın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla “

ANKA / ET,BK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu